Meistä

Muovia, vastuullisesti

Muovian tiimi

Kasvava ihmiskunta asettaa päivä päivältä ekosystemimme yhä kovemmalle koetukselle. Luonnonvaroja on vain rajallinen määrä ja maapalloja vain tämä yksi. Kun pallomme tarjoama hyödyke on otettu talteen, on tärkeää että hyödynnämme materiaalin tehokkaasti – viimeiseen palaan, elinympäristöämme kunnioittaen. Se on ekoteko. Hävikintorjunta on läpi yhteiskunnan aivan olennaisessa roolissa säilyttääksemme ympäristön elinkelpoisena lapsillemme.

Tässä tullaan Muovian toiminnan ytimeen. Yrityksemme liikeidea tiivistyy vastuullisuuteen joka saralla. Hyödynnämme muoviteollisuudesta jääviä paloja viimeiseen muruseen asti. Me muovitietoisina osaamme yhdistää asiakkaidemme tarpeet ja teollisuudesta jääneet kappaleet. Tästä kiittää niin asiakkaat kuin ympäristökin.

Tärkein osa muovipalapeliämme olet tietenkin Sinä – asiakkaamme. Asiantuntijamme tuntevat materiaalit hyvin ja he kuuntelevat sinua. Voit luottaa siihen, että tarjoamme aina parhaan mahdollisen vaihtoehdon tarpeeseesi. Olet meille tärkeä!

Välitämme ympäristöstä, asiakkaistamme ja tottakai työntekijöistämme. Työntekijät ovat yrityksen tärkein voimavara. Siksi on tärkeää että he voivat hyvin. Välittäminen säteilee positiivista voimaa kaikkeen toimintaan. Kun työyhteisö voi hyvin, saavat asiakkaatkin parasta palvelua. Muovian ekosysteemissä voima on meissä kaikissa.

Lue lisää vastuullisuudestamme ja hae ideoita muovin hyödyntämiseen blogeistamme!

Tuija Hahtonen

yrittäjä

tuija.hahtonen@muovia.com

Tutustu Tuijaan

Sanna Kokkoniemi

asiakaspalvelu

sanna.kokkoniemi@muovia.com

Tutustu Sannaan

Juha Koskela

asiakaspalvelu

juha.koskela@muovia.com

Tutustu Juhaan

mats

Mats Pahkala

asiakaspalvelu

mats.pahkala@muovia.com

Tutustu Matsiin

jaakko

Jaakko Juntunen

varasto

jaakko.juntunen@muovia.com

Tutustu Jaakkoon!

Markku Kivi

Varasto

Tutustu Markkuun

Sami Sankilampi

markkinointisuunnittelija

sami.sankilampi@muovia.com

Tutustu Samiin

Jenny Aunola

markkinointiassistentti

mar@muovia.com

Tutustu Jennyyn